Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3. volvo fh16 780km kto da wiecej ballast.pl

 

 

 

Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16. Dzięki mocy do 780 KM i momentowi obrotowemu 3800 Nm nowy 17-litrowy silnik z łatwością radzi sobie z najcięższymi zadaniami transportowymi, zapewniając jednocześnie wyjątkową oszczędność paliwa i trwałość. Nowy silnik jest przystosowany do zasilania biopaliwami.

Dzięki mocy do 780 KM i 3800 Nm jest najsilniejszym w branży. Ale pewnie nie na długo…

Nowy silnik, opracowany z myślą o najbardziej wymagających zadaniach transportowych, jest dostępny w trzech wariantach mocy; 600 KM, 700 KM i 780 KM. Poziomy momentu obrotowego zwiększono do 3000 Nm, 3400 Nm i 3800 Nm w topowej wersji. Wyższy poziom mocy i momentu obrotowego przekłada się na szybszą reakcję silnika, lepsze właściwości jezdne oraz maksymalną produktywność przy większej oszczędności paliwa.

„Jestem dumny, że mogę zaprezentować nasz nowy silnik. To naprawdę arcydzieło i efekt inżynierii na światowym poziomie. Wersja 780 KM to najmocniejszy silnik w branży. Pokonując strome podjazdy z maksymalnym obciążeniem, nie chcesz utknąć z powodu zbyt niskiego momentu obrotowego i mocy. Dlatego skoncentrowaliśmy wszystkie nasze wysiłki na tym, aby silnik D17 był bardzo mocny, niezawodny i responsywny. Dla naszych klientów oznacza to szybszą realizację pracy i mniejsze zużycie paliwa” – mówi Marcos Weingaertner, Menedżer Produktu w Volvo Trucks.

 

2. volvo fh16 780km kto da wiecej ballast.pl

 

D17 jest wyposażony w pojedynczą wydajną turbosprężarkę, która zwiększa szybkość reakcji silnika. Innowacyjna, opatentowana przez Volvo konstrukcja falistego denka tłoka optymalizuje spalanie i zmniejsza emisję spalin, podczas gdy nowy układ wtryskowy zapewnia najlepszą oszczędność paliwa, a zwiększone maksymalne ciśnienie w komorze spalania zapewnia wysoką moc wyjściową. Także moc hamowania silnikiem w całym zakresie prędkości została znacznie poprawiona, co zapewnia doskonałą reakcję silnika. Umożliwia to szybką zmianę biegów i skutkuje mniejszym zużyciem klocków i tarcz hamulcowych, a jednocześnie zapewnia większą efektywność podczas zjazdów - tu możecie poznać D17 w akcji - wideo 

 

 

 

 

1. volvo fh16 780km kto da wiecej ballast.pl

 

Nowy silnik D17 jest przystosowany do pracy na paliwie HVO (hydrodrafinowanym oleju roślinnym) we wszystkich zakresach mocy. Wersja o mocy 700 KM jest również przystosowana do zasilania 100% biodieslem (B100). Skrzynię biegów zmodernizowano tak, aby wytrzymała moment obrotowy do 3800 Nm, a sprawność wewnętrznej skrzyni biegów została dodatkowo poprawiona w wersjach 3000 Nm i 3400 Nm. Film prezentujący Volvo FH 16 780 KM.

 

4. volvo fh16 780km kto da wiecej ballast.pl

 

Rozpoczęcie sprzedaży Volvo FH16 z nowym silnikiem zaplanowano na połowę 2024 roku. Uruchomienie produkcji planowane jest na drugą połowę 2024 roku. Nowy silnik jest dostępny w Volvo FH16 Aero oraz najnowszej wersji Volvo FH16.

Ciekawe, kto z konkurentów da więcej mocy i czy to będzie więcej niż 800 KM? Licytacja już trwa…

 

 

Źródło: Volvo Trucks

Zapisz się na newsletter