Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.blademax650 przez lasy japonii ballast.pl

 

 

Liczba turbin wiatrowych stale rośnie również w Japonii. Firma Achiha Co., Ltd. z Osaki ma duże doświadczenie w tym obszarze działalności. Jeden z projektów realizowany jest w prefekturze Miyazaki. Achiha wykorzystuje wariant BladeMAX650 do transportu 50-metrowych łopat na odległość 30 kilometrów.

 

1.blademax650 przez lasy japonii ballast.pl

 

„Szczególnymi wyzwaniami są wąskie uliczki, strome podjazdy oraz duża liczba drzew i linii energetycznych” – tak osoby odpowiedzialne w Achiha opisują pole działania. Przedstawiciele firmy Bando Motor Industry Co., Ltd., która jako partner handlowy Cometto dostarczyła do klienta BladeMAX650, również wyjaśniają: „Bez takiej technologii projekt prawdopodobnie nie byłby możliwy”. Warto zwrócić uwagę, że adapter BladeMAX650 został zainstalowany na przyczepie typu tiefbett – w Europie to już rzadko spotykane rozwiązanie. Ale dzięki temu adapter może być osadzony niżej niż na najniższym SPMT lub naczepie typu semi.

 

3.blademax650 przez lasy japonii ballast.pl

 

Ale to otwiera nowe możliwości dla firmy Achiha. „Ponieważ możemy podnieść BladeMAX650 do 84 stopni i obracać go wokół własnej osi oraz na boki do 20 stopni, nie ma potrzeby ścinania drzew ani zdejmowania linii napowietrznych. To prawdziwa wartość dodana, pozwalająca zaoszczędzić czas, pieniądze i zasoby.” W Japonii nawet w centrach miast widać napowietrzne linie kablowe – to praktyczniejsza forma dystrybucji energii niż linie podziemne, które z uwagi na ruchy sejsmiczne mógłby być łatwo zerwane.

 

Źródło: Faymonville/ballast.pl-Grzegorz Teperek

Zapisz się na newsletter