Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

 

Południowoafrykański dostawca usług logistycznych Vanguard, zakupił sześć rotorów systemu transportu łopat elektrowni wiatrowych (RBTS) z firmy TII Scheuerle. Firma używa ich aby przetransportować ponad 230 skrzydeł wiatrowych o długości około 83 metrów każda na odległość około 500 kilometrów.

Vanguard wybrał RBTS od TII Scheuerle przede wszystkim ze względu na elastyczność, opłacalność , bezpieczeństwo i łatwość obsługi.RBTS (RotorBlattTransport-System) firmy TII Scheuerle przeszedł już pozytywnie wymagany test załadunku i jazdy próbnej. Musiał wykazać swoje szczególne atuty podczas transportu śmigieł o długości prawie 83 metrów. Należą one do najdłuższych łopat wirnika w systemach lądowych dostępnych obecnie na rynku światowym. Po załadowaniu, połączony pojazd osiągnął długość 95 metrów. TII Scheuerle, po raz kolejny, w imponujący sposób zademonstrował wydajność operacyjną pojazdu. „Testy wykazały, że RBTS jest jeszcze lepszy, niż się spodziewaliśmy” – mówi Bryan Hodgkinson, dyrektor Vanguard. Firam kupiła łącznie sześć RBTS.

 

1.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

Vanguard z siedzibą w Cleveland w Republice Południowej Afryki zajmuje się obecnie transportem dwóch łopaty wirnika tygodniowo z portu Ngqura niedaleko Port Elizabeth (Prowincja Przylądkowa Wschodnia) na odległość około 500 kilometrów w głąb lądu. Zlecenie obejmuje transport ponad 230 łopat dla 78 elektrowni wiatrowych - zajmie to około roku. Pierwsze transporty przebiegły bez kłopotów. „Jak dotąd wszystko szło bardzo gładko” – powiedział Bryan Hodgkinson.

 

6.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

Kluczową siłą RBTS jest bezpieczny i niezawodny transport nawet najdłuższych łopat wiatrowych przez długi czas. Ponadto koncepcję jednostki wleczonej można elastycznie stosować w przypadku elementów o innych długościach. Dzięki RBTS firma Vanguard oferuje również wszechstronne rozwiązanie transportowe dla łopat wiatrowych w przyszłości.

 

4.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

„Byliśmy bardzo zadowoleni, gdy Bryan Hodgkinson, dyrektor generalny Vanguard, zdecydował się na zakup Scheuerle RBTS” – wyjaśnił Lars Schoedt, Area Manager ds. sprzedaży w TII Scheuerle. „W naszych dyskusjach stało się jasne, że możemy zapewnić Vanguard najlepsze rozwiązanie transportowe, które sprosta ich wyzwaniom w zakresie elastyczności, opłacalności, bezpieczeństwa i łatwej obsługi.” Po dostarczeniu sześciu systemów transportowych eksperci serwisowi TII Scheuerle przeszkolili pracowników firmy, aby mogli łatwo załadować i bezpiecznie przetransportować cenny i delikatny ładunek. Zwrotność i bezpieczne prowadzenie RBTS są szczególnie imponujące na długich trasach

 

2.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

Scheuerle RBTS składa się z 2-osiowego wózka „jeep” i 4-osiowego wózka wleczonego. Istnieje również możliwość zamontowania obrotnicy bezpośrednio na ciągniku siodłowym. Unoszenie ładunku na wysokość 2 metrów to wystarczająco dużo, aby pokonać przeszkody, takie jak nierówna nawierzchnia czy barierki drogowe. Tylny wózek pozwala pokonywać zakręty bez konieczności usuwania jakiejkolwiek infrastruktury, takiej jak bariery zderzeniowe. Skraca to czas i wysiłek związany z przygotowaniem trasy, minimalizuje konieczność zabiegania o zezwolenia i dlatego jest szczególnie opłacalny. Biorąc pod uwagę, że łopaty wirnika są coraz dłuższe, a turbiny wiatrowe stają się coraz większe, RBTS jest również rozwiązaniem przyszłościowym.

 

5.scheuerle rbts dla vanguard ballast.pl

 

RBTS oferuje również ogromne korzyści w zakresie pustych przebiegów, gdyż po zmontowaniu zestawu do takiej jazdy mieści się w europejskich gabarytach i może szybko pojechać po kolejny ładunek.

 

Źródło: TII Scheuerle

Zapisz się na newsletter