Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

7.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

 

Polscy klienci mogą już zamawiać nowego Forda Transita Couriera. Model dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia oraz z oszczędnymi, benzynowymi i wysokoprężnymi silnikami.

Długość nowego Transita Couriera wynosi 4 337 mm (4 343 mm w wersji Active), szerokość bez lusterek 1 791 mm, wysokość 1 827 mm (1 839 mm w Active), a rozstaw osi 2 692 mm. Objętość przestrzeni ładunkowej w wersji Van wynosi 2.9 m3. Ładowność samochodu w zależności od wersji wynosi od 636 kg do 813 kg.

 

3.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

4.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

W gamie silnikowej nowego Transita Couriera w Polsce znalazły się niezawodne napędy benzynowe i wysokoprężne. Oferta silników spalinowych obejmuje wielokrotnie nagradzany 1.0 EcoBoost w dwóch wariantach – o mocy 100 KM i 125 KM – a także oszczędny 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM. Wszystkie samochody dostępne są z 6-biegową manualną skrzynią biegów, a 1.0 EcoBoost 125 KM także z 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową.

 

1.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

2.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

Nowy Transit Courier z napędem na przednie koła jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia – Trend, Limited oraz Active. Każdy Transit Courier (wersja wyposażenia Trend) zawiera w standardzie rozbudowaną gamę elementów wyposażenia. To m.in. elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, tylne czujniki parkowania, tempomat, inteligentny ogranicznik prędkości, cyfrowy zestaw wskaźników, 8-calowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 czy bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay i Android Auto. W standardzie znajduje się również rozbudowany pakiet systemów asystujących kierowcy, który zawiera m.in. system zapobiegania kolizjom Pre-Collision Assist, system monitorowania koncentracji kierowcy, system kontroli pasa ruchu czy system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Ceny wersji Trend rozpoczynają się od 81 750 zł netto.

 

5.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

8.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

Pod koniec roku do oferty dołączy wersja Kombi w wersji wyposażenia Trend, która dodatkowo będzie zawierała m.in. odsuwane drzwi boczne po obu stronach oraz ruchomą przegrodę z kraty.

W wersji Limited znajduje się dodatkowo automatyczna klimatyzacja EATC, automatyczne wycieraczki przednie z czujnikiem deszczu, koło kierownicy i uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończony materiałem Sensico, przednie i tylne czujniki parkowania czy kamera cofania. Ceny wersji Limited startują od 88 950 zł netto.

 

6.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

9.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

Wersja Active nowego Transita Couriera w porównaniu do wyposażenia Trend wyróżnia się automatycznymi wycieraczkami przednimi z czujnikiem deszczu, kamerą cofania czy kołem kierownicy i uchwytem dźwigni zmiany biegów wykończonymi materiałem Sensico. Jako jedyna w standardzie posiada także relingi dachowe. Jej cennik rozpoczyna się od 91 350 zł netto.

 

10.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

11.nowy transit courier dobry dla pilotow ballast.pl

 

Wszystkie wersje Van posiadają w standardzie odsuwane drzwi boczne po prawej stronie, a opcjonalnie po obu stronach. Standardem dla wersji Trend są 15-calowe obręcze stalowe, dla Limited 16” z lekkiego stopu, a dla Active 17”. Opcjonalnie samochód można wyposażyć m.in. w system nawigacji satelitarnej, światła do jazdy dziennej w technologii LED, podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną przednią szybę Quickclear czy składany fotel pasażera. Jeśli chodzi o dodatkowe systemy asystujące kierowcy, jako opcja dostępne są m.in. adaptacyjny tempomat, funkcja automatycznego hamowania podczas cofania czy system monitorowania martwego pola w lusterkachPod koniec 2024 roku do produkcji wejdzie także w pełni elektryczna odmiana modelu, E-Transit Courier.

 

Czy nowy Ford przyjmie się w pilotażu ładunków ponadnormatywnych? Zobaczymy. 

 

Źródło: Ford Polska

Zapisz się na newsletter