Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

4.elektryczne volvo fm z naczepa niskopodwoziowa ballast.pl

 

 

Firma Nationwide Platforms, specjalizująca się w wynajmie sprzętu budowlanego, odebrała dwa nowe ciągniki siodłowe Volvo FM Electric 4x2. Pojazdy będą używane do ciągnięcia naczep niskopodwoziowych przewożących wypożyczany sprzęt w okolicach Birmingham.

Elektryczne ciężarówki będą pokonywały codziennie do 150 mil. Pod koniec dnia pracy zostaną podłączone do ładowania przez noc. Oba modele FM Electric są wyposażone w silniki elektryczne o mocy 666 KM i 2400 Nm momentu obrotowego, które w połączeniu ze standardową skrzynią biegów I-Shift zapewniają płynną i wyjątkowo cichą jazdę.

 

1.elektryczne volvo fm z naczepa niskopodwoziowa ballast.pl

 

 

Tak imponujące osiągi zapewnia system kontroli trakcji, który pomaga zarządzać mocą wyjściową na śliskich nawierzchniach. Dostępne są różne tryby jazdy, aby ustawić żądane osiągi, komfort i poziomy zużycia energii.

Oba pojazdy zostaną podzielone między placówki Nationwide Platform w Birmingham i Warrington, co pomoże jeszcze bardziej obniżyć emisje całej floty, jednocześnie uzupełniając istniejące i przyszłe przepisy dotyczące stref czystego powietrza w obu regionach.FM Electrics zostały wyposażone w przestronne kabiny Globetrotter oraz pakiet Drive++, który obejmuje podwójne podłokietniki, skórzaną tapicerkę oraz w pełni elektroniczną klimatyzację z czujnikami nasłonecznienia, zaparowania, jakości powietrza i filtrem węglowym – zapewniając najwyższy komfort kierowcy.

Widoczność poprawiają reflektory LED w kształcie litery V, które automatycznie dostosowują się do warunków oświetlenia otoczenia, oraz wycieraczki przedniej szyby z czujnikiem deszczu, które zapewniają dobrą widoczność. Specyfikacja obejmuje również szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, w tym asystenta utrzymania pasa ruchu, a także system unikania kolizji bocznych zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera.

 

3.elektryczne volvo fm z naczepa niskopodwoziowa ballast.pl

 

 

Obydwa samochody ciężarowe są w pełni wspierane przez Volvo, w tym kompleksowe pięcioletnie Złote Kontrakty Volvo gwarantujące maksymalny czas sprawności. Obejmuje to konserwację zapobiegawczą i naprawy, a także monitorowanie kluczowych systemów, w tym akumulatorów i innych krytycznych komponentów.

 

2.elektryczne volvo fm z naczepa niskopodwoziowa ballast.pl

 

 

Dwa ciągniki stanowią część większego zamówienia, obejmującego podwozia pod zabudowę Volvo FM 8x2 i ciągniki siodłowe FM 6x2, wszystkie napędzane ultrawydajnymi silnikami wysokoprężnymi Euro-6. Razem będą zastępować starsze modele we flocie ciężarówek firmy liczącej 170 pojazdów.

Założona w 1994 r. firma Nationwide Platforms jest liderem na rynku brytyjskim w dziedzinie wypożyczanego sprzętu z napędem, zatrudniającym ponad 1000 pracowników obsługujących 31 placówek w całym kraju.

 

Źródło: Volvo Trucks

Zapisz się na newsletter