Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.bauma review co pokazala marka fliegl ballast.pl wynik

 

 

Na tegorocznej Baumie na stoisku firmy Flegl wyróżniały się dwa pojazdy: naczepa SDS 470 T i przyczepa niskopodwoziowa VTS 400. 

Dzięki naczepie niskopodwoziowej SDS 470 T z nadkolami firma Fliegl oferuje solidny pojazd o dużej ładowności: dzięki ładowności 26 100 kilogramów naczepa niskopodwoziowa może przenosić również inne, ciężkie ładunki.

Wysokość załadunku wynosi zaledwie 890 milimetrów, a w połączeniu z dwuczęściowymi rampami stalowymi o długości 3,6 metra zapewnia niski kąt najazdu. Rampy można hydraulicznie przesuwać na boki. Dzięki kolejnej parze stalowych ramp można również wjechać na 4-metrowy „balkon” - można do nich również przymocować ściany boczne wykonane z aluminiowych profili zamkniętych o wysokości 400 mm i grubości 25 mm.

 

2.bauma review co pokazala marka fliegl ballast.pl wynik

 

Podczas gdy platforma i nadkola są pokryte blachą stalową, podłoga w na głównej platformie składa się z desek modrzewia iglastego o grubości 70 milimetrów, które mają wyższy współczynnik tarcia niż drewno twarde. W celu wentylacji podłoga jest układana ze szczeliną między deskami, dzięki czemu schnie szybciej. Wąski odstęp między belkami poprzecznymi w połączeniu z mocnymi deskami umożliwia szczególnie wysokie obciążenie punktowe. Na poziomie tylnych osi zaczyna się „koryto koparkowe” o długości 3 metrów, szerokości 65 centymetrów i głębokości 23 centymetrów, które ciągnie się do tyłu, a boku „łoża” znajdują się cztery otwory do mocowania.

W przypadku zbyt szerokich ładunków, z boku ramy można wysunąć stalowe punkty do montażu poszerzeń, na które można położyć deski o grubości 70 mm. Potrzebne do tego dodatkowe deski są przechowywane w schowku z przodu „gęsiej szyi”. Na rampach znajdują się znaki ostrzegawcze informujące o poszerzonej naczepie.

 

4.bauma review co pokazala marka fliegl ballast.pl wynik

 

Naczepa oferuje wiele opcji mocowania: 22 punkty mocowania, każdy o sile rozciągającej 10 ton (są osadzone w górnej i bocznej części ramy zewnętrznej), 18 rozmieszczono na platformie, 4 na gęsiej szyi. Kolejne cztery pierścieniowe ucha, każde o sile rozciągającej 5 ton, są zamontowane z przodu gęsiej szyi. W ramie zewnętrznej znajduje się również 16 pierścieniowych oczek mocujących, każde o sile rozciągającej 5 ton, które można przekształcić w kieszenie na kołki (5 kołków wtykowych znajduje się na pokładzie). Kolejna para przykręcanych uch jest zamontowana na krawędzi gęsiej szyi, 6 składanych uch osadzono w platformie. Większą elastyczność zapewniają zamki kontenerowe w podłodze, za pomocą których można zabezpieczyć 20-stopowy kontener.

 

3.bauma review co pokazala marka fliegl ballast.pl wynik

 

Osie z hamulcami bębnowymi z oponami bliźniaczymi pochodzą od firmy SAF i są bardzo dokładnie zamontowane – zapewnia to niskie zużycie opon i mniejsze zużycie paliwa. Trzecia oś jest samokierująca. Aby mieć pewność, że dopuszczalna masa całkowita nie zostanie przypadkowo przekroczona, w kabinie kierowcy znajduje się system wykrywania obciążenia osi z wyświetlaczem, który odbiera dane z sygnału EBS Canbus.

Tylną podporę można złożyć bezpośrednio pod tylnym zwisem w celu załadunku i rozładunku. Znajdująca się za nią klapa przeciwrozbryzgowa rozciąga się na całą szerokość i zapobiega wzbijaniu się wody i brudu. Kompleksowy pakiet LED składa się z wielokomorowych świateł tylnych z dynamicznymi kierunkowskazami, bocznych świateł obrysowych oraz świateł pozycyjnych. Pakiet oświetlenia obejmuje wyjmowane obrotowe światło ostrzegawcze oraz dwa tylne światła robocze LED; dwie tablice obrysowe są podwójnie podświetlone diodami LED. Dwa dodatkowe światła robocze LED są zamontowane po lewej i prawej stronie na początku platformy, a drugie pośrodku stopnia prowadzącego na gęsią szyję.

Masa własna wersji podstawowej wynosi ok. 8900 kg, a ładowność techniczna 26 100 kg. Długość powierzchni ładunkowej z tylnym zwisem: 9,2 m.

 

5.bauma review co pokazala marka fliegl ballast.pl wynik

 

 

Dzięki czterem osiom i technicznej ładowności 30 500 kilogramów przyczepa niskopodwoziowa VTS 400 jest idealna do transportu ciężkich koparek i ładowarek kołowych. Cztery osie zapewniają optymalny rozkład obciążenia nawet przy pełnej ładowności. Ciężkie maszyny budowlane można lokować centralnie, między osiami. Ramię koparki jest położone 15 centymetrów niżej niż podłoga, w specjalnej rynnie o długości 1,8 metra i szerokości 65 centymetrów. Z boku koryta znajdują się cztery otwory do mocowania ładunku. Wnęki na koła o głębokości 40 centymetrów umożliwiają transport wyższych ładowarek kołowych bez przekraczania dopuszczalnej wysokości całkowitej. Gdy nie są używane, osłony można wyciągnąć z ramy głównej, aby uzyskać płaską powierzchnię ładunkową.

W przypadku szczególnie szerokich ładunków przestrzeń ładunkową można poszerzyć do 3 metrów za pomocą nadstawek bocznych. Powierzchnia ładunkowa jest pokryta blachą ryflowaną, reszta podłogi i tylny skos o długości 850 milimetrów składa się z drewnianych desek o grubości 70 milimetrów. Zastosowane drewno modrzewiowe zapewnia szczególnie wysoki współczynnik tarcia, co jest pożądane przy zabezpieczaniu ładunku. Jeśli naczepa niskopodwoziowa porusza się po drodze o normalnej szerokości 2,55 m, dodatkowe deski do poszerzenia są przechowywane w schowku pod powierzchnią załadunkową. Kolejny schowek znajduje się pod podłogą.

Jednoczęściowe rampy ze stali ocynkowanej ogniowo mają 2,8 metra długości i 75 centymetrów szerokości; można je hydraulicznie podnosić, opuszczać i indywidualnie przesuwać na boki. Pokryte są również deskami z drewna iglastego o grubości 70 mm.

Przyczepa oferuje wiele opcji mocowania: 16 punktów mocujących (każdy o sile rozciągającej 10 ton), jest osadzonych w górnej i bocznej części ramy zewnętrznej, z czego 12 jest rozmieszczonych na platformie, 4 w zagłębieniach. Istnieje również 10 pierścieni mocujących o sile rozciągającej 5 ton (w ramie zewnętrznej) które można przekształcić w kieszenie na kołki. Dwa składane ucha do mocowania (10 ton) jest wpuszczonych w platformę, kolejne dwie w zagłębieniach i dwa kolejne za ostatnią osią. Osie z hamulcami bębnowymi pochodzą od firmy SAF. Poziom nacisku na oś jest wymagany w przypadku pojazdów z zawieszeniem pneumatycznym ubiegających się o zwolnienia zgodnie z §70 StVZO. W przyczepie VTS 400 sygnał EBS Canbus dostarcza dane o obciążeniu osi do wyświetlacza w kabinie kierowcy. Zawieszenie pneumatyczne można obsługiwać oddzielnie na przedniej i tylnej osi. Przyczepa niskopodwoziowa ma długość całkowitą 12 m, a długość platformy platformy niskopodwoziowej łącznie ze tylnym zwisem wynosi 7,15 m. Ładowność wynosi 30 500 kg, a masa własna 9 500 kg. Rampy ze stali ocynkowanej o długości 2,8 m i szerokości 75 cm można podnosić, opuszczać i przesuwać hydraulicznie. Wnęki na koła są o głębokości 40 i 30 cm, z możliwością zakrycia. Łoże koparkowe ma długość 1,8 m i szerokość 65 cm.

 

Grzegorz Teperek-ballast.pl/Fliegl

Zapisz się na newsletter