Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.ucho igielne i cometto spmt ballast.pl

 

 

Po raz kolejny niemiecka firma Schares wzięła udział w realizacji projektu logistycznego w firmie Th. Winkels z Kleve. Ładunek stanowiły trzy kolumny rafinacyjne, a samobieżne transportery modułowe Cometto SPMT zostały wybrane do wykonania tego zadania. Szczególnym wyzwaniem było wyjątkowo wąskie przejście na trasie przejazdu. Dzięki szerokości 2,43 metra transportery Cometto są idealnym rozwiązaniem.

 Zadanie polegało na przewiezieniu 3 kolumn o różnej wielkości z hali produkcyjnej do magazynu zewnętrznego. Najmniejsza kolumna ważyła 40 ton i miała 12 metrów długości. Drugi ładunek miał długość 26 metrów i ważył 80 ton. Najcięższy element to 100 ton i 12 metrów długości.

 

2.ucho igielne i cometto spmt ballast.pl

 

W przypadku małej i największej kolumny zastosowano 6-osiowy wózek MSPE o mocy 202 kW. W przypadku średniego i znacznie dłuższego elementu dołożono kolejny 6-osiowy wózek MSPE, aby zapewnić odpowiednie punkty podparcia.

 

3.ucho igielne i cometto spmt ballast.pl

 

Operator z Schares Joe Schönfeld z entuzjazmem mówił, że „ imponujące jest to, jak łatwo i precyzyjnie można ustawić te masy transportowe”. A jego kolega Dominik Stoßberg dodał: „Jestem również zachwycony kompaktowym pilotem radiowym, który waży tylko trzy kilogramy. Nawet po długim dniu pracy nie czuję obciążenia”.


Źródło: Faymonville

Zapisz się na newsletter