Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1. mercedes benz certified nowy znak uzywek ballast.pl

 

 

Najwyższa jakość to nie tylko znak rozpoznawczy nowych pojazdów Mercedes-Benz Trucks. Również używane samochody ciężarowe Mercedes nadal spełniają wysokie standardy. Od teraz najlepsze z nich będą nosić etykietę Mercedes-Benz Certified. „Wprowadzając znak Mercedes-Benz Certified wzmacniamy profil naszej działalności w zakresie pojazdów używanych i oferujemy naszym klientom pełne zaangażowanie w jakość” - wyjaśnia Andreas von Wallfeld, dyrektor ds. Marketingu, sprzedaży i usług w Mercedes-Benz Trucks.

Etykieta będzie przyznawana tylko ciężarówkom Mercedes-Benz, które mają nie więcej niż pięć lat i maksymalnie 500 000 kilometrów „na zegarze”. Autoryzacja Mercedes-Benz Certified daje również gwarancję, że pojazdy te nie będą wymagały konserwacji przez co najmniej trzy miesiące lub przez 20 000 km (w przypadku ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej do 12 ton) lub 30000 km (powyżej 12 ton) i nie wymagają wszelkich ustawowych badań pojazdów w tym okresie. Ponadto opony certyfikowanych ciężarówek będą miały głębokość bieżnika co najmniej 6 milimetrów. Integralnym elementem zobowiązania jakościowego jest 12-miesięczna gwarancja na układ napędowy, która obowiązuje w całej Europie, bez ograniczeń przebiegu i bez udziału własnego. Niektóre modele będą nawet kwalifikować się do 24-miesięcznej gwarancji na układ napędowy.

Kolejnym nowym wprowadzeniem jest 14-dniowe prawo do wymiany na pojazdy z etykietą Mercedes-Benz Certified, które są zarejestrowane w UE. Jeśli klient nie jest zadowolony z wybranego pojazdu, może wrócić do sprzedawcy i wymienić go w ciągu dwóch tygodni. W związku z wymianą mogą zostać naliczone pewne opłaty - np. za przebieg pokonywany przed zwrotem pojazdu.

„Tego oczekują od nas nasi klienci jako dostawcy premium. Dzięki szerokiej gamie używanych pojazdów, które posiadamy, naszym celem jest oferowanie każdemu klientowi ciężarówki, która spełni ich potrzeby w najdrobniejszych szczegółach - dotyczy to sprzedaży używanych samochodów ciężarowych, tak jak ma to miejsce w przypadku nowych samochodów ciężarowych. To bardzo atrakcyjny pakiet w segmencie samochodów ciężarowych, który wzmacnia naszą pozycję premium na rynku ”- mówi Ulrich Loebich, szef sprzedaży używanych samochodów ciężarowych w Mercedes-Benz Trucks.

Certyfikat Mercedes-Benz zastąpi obecny system klasyfikacji złota, srebra i brązu i będzie dostępny najpierw w Austrii, a następnie od marca 2021 r. we wszystkich krajach TruckStore. W pierwszej połowie 2021 roku etykieta docelowo będzie również dostępna u wybranych partnerów w sieci dealerskiej Mercedes-Benz Truck.

 

2. mercedes benz certified nowy znak uzywek ballast.pl

 

Wszystkie ciężarówki z certyfikatem Mercedes-Benz muszą przejść testy techniczne przeprowadzane zgodnie z tym samym, konsekwentnie wysokim standardem przez własne punkty sprzedaży lub autoryzowane warsztaty Mercedes-Benz – potem będą mogły otrzymać etykietę. Klient otrzymuje od używaną ciężarówkę na atrakcyjnych warunkach, która ma taki sam poziom osiągów, jak nowy model z jego generacji technologicznej. Dlatego marka śmiało zaoferuje 12- lub 24-miesięczną gwarancję na układ napędowy.

Aby zakwalifikować się do tego znaku prestiżu, używane ciężarówki muszą przejść szczegółową kontrolę „stanu zdrowia” w autoryzowanym warsztacie lub punkcie serwisowym. Jest to odpowiednik normalnego serwisu Mercedes-Benz. Jeśli konieczne są jakiekolwiek naprawy lub konserwacja, są one przeprowadzane zgodnie ze standardami Mercedes-Benz.

Czy nadal będą sprzedawane ciężarówki bez etykiety? Tak. Te pojazdy są również poddawane rygorystycznym testom. A najlepsze jest to, że nawet jeśli te pojazdy nie mają etykiety Mercedes-Benz Certified, nadal będą w ofercie wybrane używane pojazdy w wieku do ośmiu lat i 800 000 kilometrów przez cały czas z sześciomiesięczną gwarancją.

 

4. mercedes benz certified nowy znak uzywek ballast.pl

 

Jakie znaczenie ma biznes samochodów używanych dla Mercedes-Benz Trucks? Działalność w zakresie używanych samochodów ciężarowych jest dla koncernu bardzo ważna. Dzieje się tak z kilku powodów: solidna sieć sprzedaży używanych pojazdów zapewnia operatorowi pojazdu wysoką wartość końcową. Wysoka wartość rezydualna oznacza dla klienta niskie koszty operacyjne. Klienci chcą zabezpieczyć wartość rezydualną, dlatego już w momencie zakupu mogą zawrzeć umowę na późniejszy odbiór pojazdu po ustalonej cenie - odkup. Alternatywnie mogą wymienić swoją używaną ciężarówkę w zamian za nową. W takim przypadku zyskują również na wysokich wartościach końcowych.

Docelowi klienci nowej oferty na rynku używanych samochodów ciężarowych to kierowcy-właściciele, małe i średnie firmy, a nawet niektóre duże floty. Klientów łączy jedno: wszyscy umieją liczyć pieniądze. Używane samochody ciężarowe Mercedes-Benz oferują menedżerom flot szczególnie korzystny stosunek kosztów do korzyści. Ale przede wszystkim zapewniają im wysoki poziom pewności planowania. Koszty operacyjne można obliczyć bardzo dokładnie, ponieważ wszystkie czynniki wydatków są już znane. Używane ciężarówki Mercedes-Benz są oferowane w pakiecie z atrakcyjnymi usługami, takimi jak umowy finansowe i umowy serwisowe.

 

3. mercedes benz certified nowy znak uzywek ballast.pl

 

Do tej pory Mercedes-Benz Trucks sprzedawał używane ciężarówki głównie za pośrednictwem własnej sieci TruckStore, ale pojazdy „Certified” będą dostępne w sieci dealerskiej Mercedes-Benz, a także w TruckStores – począwszy od wiosny 2021 r.

Klienci z branży transportowej przywiązują dużą wagę do lokalnego kontaktu. Dlatego TruckStores i sieć dealerska zapewniają jeszcze pełniejsze pokrycie potrzeb niż dotychczas - ma zapewniać jeszcze większą bliskość z klientami .

Dealerzy biorący udział w programie mogą również wykorzystać ustandaryzowane zobowiązanie jakościowe Mercedes-Benz Certified, jako przekonujący argument sprzedażowy, który pomoże im jeszcze pełniej spełnić oczekiwania klientów. Dla dealera odnoszący sukcesy biznes związany z używanymi pojazdami jest również cenny we wspieraniu sprzedaży nowych pojazdów.

 

5. mercedes benz certified nowy znak uzywek ballast.pl

 

TruckStore to największy w Europie salon sprzedaży używanych samochodów ciężarowych i odpowiada za sprzedaż używanych samochodów ciężarowych w ramach Daimler Truck AG, ze szczególnym uwzględnieniem marki Mercedes-Benz. Dzięki 24 lokalizacjom w 13 krajach europejskich jest największym dealerem w Europie zajmującym się kupnem i sprzedażą używanych samochodów ciężarowych. Międzynarodowa sieć TruckStore umożliwia klientom łatwy dostęp online do unikalnej puli samochodów wszystkich marek, różnych kategorii. Pojazd dostępne w sprzedaży są prezentowane na www.truckstore.com ze zdjęciami, cenami i szczegółowymi opisami w wielu językach. Niemiecka sieć TruckStore obejmuje obecnie sześć lokalizacji: Brema, Berlin-Brandenburgia (Königs Wusterhausen), Zagłębie Ruhry (Recklinghausen), Erfurt, Köngen i Monachium.

Jeden spójny system ocen w całej Europie zapewnia przejrzystość pod względem wieku, stanu i przebiegu. Uzupełnieniem jest komponent serwisowy, kompleksowy zakres usług obejmujący finansowanie, leasing, gwarancję TruckStore oraz umowę odkupu w momencie zakupu. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń Centrum Reklamacji jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

Zapisz się na newsletter