Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.nagroda trailer innovation 2021 dla scheuerle ballast.pl

 

 

Rozwiązanie o nazwie RotorBladeTransportSystem (RBTS) firmy Scheuerle, spółki należącej do Transporter Industry International Group (TII Group), zajęło pierwsze miejsce w kategorii Chassis Trailer Innovation Award. Oznacza to, że wysoce innowacyjny system transportu łopat siłowni wiatrowych może teraz nosić prestiżowy tytuł „Trailer Innovation 2021”.

 

Międzynarodowe jury, złożone z dziennikarzy-specjalistów, z 16 renomowanych europejskich magazynów transportowych, przyznaje tytuł Trailer Innovation Award od 2002 roku, za wybitne pomysły i innowacje produktowe w branży przyczep, naczep i nadwozi.

 

Transport z RBTS oszczędza czas i pieniądze operatora. Co więcej, jest wielofunkcyjny, dzięki inteligentnemu projektowi. Może bezpiecznie przewozić łopaty różnych producentów, a nawet wersje o długości ponad 80 metrów. Duży skok solidnego podwozia umożliwia RBTS również  bezpieczne poruszanie się po bezdrożach, co jest powszechne przy budowie farm wiatrowych.

 

 

3.nagroda trailer innovation 2021 dla scheuerle ballast.pl

 

 

Energetyka wiatrowa stoi przed dużym wyzwaniem. Coraz większe turbiny wiatrowe, wymagają coraz większych łopat. Projekty o długości 80 metrów (i więcej) w bliskiej przyszłości będą transportowane w jeszcze większej mierze. W odpowiedzi na to wymaganie Scheuerle opracowała unikalny system RotorBladeTransportSystem.

 

Wspólnie z firmą Vestas, światowym liderem w zakresie zrównoważonych rozwiązań energetycznych, marka Scheuerle zaprojektowała połączenie pojazdu składającego się z dwuosiowego wózka typu "jeep-dolly" z adapterem i czteroosiowym wózkiem tylnym. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów rozwiązanie Scheuerle wymaga tylko kilku narzędzi do montażu.

 

Źródło: TII Group

Zapisz się na newsletter