Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.goldhofer ftv w grecji ballast.pl

 

 

Bardzo często, za wznoszenie elektrowni wiatrowych w wietrznych regionach Grecji,odpowiada grecka firma Anipsotiki S.A. z Aspropirgos. Aby szybko i bezpiecznie przetransportować bardzo długie łopaty do turbin specjaliści od transportu drogowego stosują transportery łopat z serii FTV firmy Goldhofer - Anipsotiki przetransportowała do tej pory łącznie 366 łopat.

 

2.goldhofer ftv w grecji ballast.pl

 

Firma działa od ponad 50 lat w obszarach obejmujących transport ponadgabarytowy ładunków, alternatywne systemy podnoszenia, a także montaż, serwis i konserwację elektrowni wiatrowych. Szeroka baza klientów obejmuje nie tylko rząd grecki i przedsiębiorstwa państwowe, ale także czołowe firmy budowlane, rafinerie, stocznie i producentów turbin wiatrowych.

 

3.goldhofer ftv w grecji ballast.pl

 

Anipsotiki od 2009 roku polega na transporterach Goldhofer. Oprócz licznych holowanych i samodzielnych modułów z serii THP i »ADDRIVE«, Goldhofer dostarcza różne pojazdy do transportu elementów turbin wiatrowych. Z flotą składającą się z kilku FTV 300 i FTV 550 oraz adapterów »BLADEX« zbudowano do tej pory 119 elektrowni wiatrowych.

 

4.goldhofer ftv w grecji ballast.pl

 

Transporter Goldhofer FTV pobiera łopatę dokładnie w taki sam sposób, w jaki ostatecznie jest zamontowana na piaście wirnika. Dzięki hydraulicznemu mechanizmowi przechylania i systemowi obrotu o 360 stopni, zabezpieczone skrzydło może być podniesione pod kątem 60 stopni i obracane wokół własnej osi zgodnie z potrzebami. Oprócz wyeliminowania konieczności ścinania drzew na krętych leśnych drogach, połączenie funkcji przechylania i obrotu umożliwia łatwe i bezpieczne pokonywanie nawet najciaśniejszych zakrętów na stromych odcinkach trasy, bez negatywnego wpływu zmian wiatru. Podczas pokonywania ulic w obszarach zabudowanych mechanizm przechylania służy do podnoszenia ładunku na tyle wysoko, aby mógł przejść ponad przeszkody na poboczu, takie jak okapy dachowe i drzewa, podczas gdy obniżenie zapewnia bezpieczne przejście pod liniami energetycznymi i innymi konstrukcjami z ograniczeniami wysokości dla pojazdów.

 

5.goldhofer ftv w grecji ballast.pl

 

Po za walorami technicznymi, wypływającmi z eksploatacji zaawansowanego technologiczne sprzętu firmy Goldhofer, specjalistom firmy Anipsotiki mozna pozazdrościć widoków jakie mają w pracy.

 

Źródło: Goldhofer/ballast.pl

Zapisz się na newsletter