Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 5. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

 

Włoska, rodzinna firma Pavelli, to producent znany użytkownikom przyczep i naczep „szytych na miarę”. W Polsce, dzięki firmie MASAM, specjalistyczne produkty Pavelli zagościły w kilku firmach pomocy drogowej lub transportujących pojazdy. Indywidualne podejście do potrzeb klientów powoduje, że nie ma dwóch takich samych naczep. A, że włoscy inżynierowie to światowa liga, nie trzeba chyba przekonywać – to oni wiodą w konstruowaniu najbardziej specjalistycznych pojazdów ciągnionych.

Przykładem jest mała, ale pomysłowa przyczepa Pavelli o symbolu 2R20PMT, skierowana do ciekawego grona odbiorców. Mogą to być firmy transportujące małe i średnie maszyny budowlane, rolnicze, drogowe, albo wózki widłowe. Oprócz tego przyczepa może przewozić ładunki spaletyzowane, dłużycowe oraz kontenery morskie/budowlane. Model 2R20PMT po opuszczeniu burt i demontażu kłonic podejmie się także ładunków szerszych niż 2550 mm.

 

 6. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

Co ciekawe, przyczepę można rozciągnąć na centralnym teleskopie o 2000 mm. Ale najciekawszym elementem pojazdu jest podnoszona hydrauliczne środkowa część platformy. Za pomocą 4 siłowników hydraulicznych można niemal dowolnie regulować jej wysokość. W jakim celu? Ta opcja może przydać się, gdy mamy do podjęcia np. wózek widłowy z rampy załadunkowej w fabryce lub magazynie. Wystarczy podjechać przyczepą do podwyższenia na którym znajduje się widlak, dopasować wysokość załadunku, wjechać wózkiem na centralną część podłogi, zamocować ładunek i opuścić go do najniższego poziomu. Dzięki temu przewożenie maszyn o wysoko umieszczonym środku ciężkości jest o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze – obniża się wówczas także wysokość masztu.

 

 7. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

Inna możliwość załadunku polega na wjechaniu maszyną samobieżną, po najazdach, na przyczepę z wyrównaną podłogą, a następnie opuszczenie platformy w dół. Można też załadunku dokonać z poziomu podłoża – w tym celu należy opuścić platformę, zdemontować burty i użyć najazdów, aby bezpośrednio wjechać na centralną część powierzchni ładunkowej. Jak widać, nadaje to szerokie spektrum zastosowań modelu Pavelli 2R20PMT.

 

 8. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

Cenną zaletą jest pneumatyczne zawieszenie osi oraz hydraulicznie skrętna tylna oś. Zastosowano bliźniacze ogumienie na każdej osi (z hamulcami bębnowymi) o rozmiarze 245/70 R 17.5”, dzięki temu wysokość górnej podłogi wynosi 900mm – dolny pokład znajduje się na poziomie 300mm od podłoża. Wymiary ruchomego pokładu to 2550 x 4020 mm. Długość jednolitej powierzchni ładunkowej to prawie 8 metrów. Gdy ładunek jest dłuższy i nie potrzebuje podparcia na całej długości, przyda się rozciąganie przyczepy o 2 metry.

 

 9. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

Masa własna przyczepy to 7000 kg, a ładowność wynosi 13000 kilogramów. Sporo maszyn budowlanych mieści się w tym wymiarze masy. To koparki, ładowarki, małe wozidła budowlane itp. Do ich zabezpieczenia przygotowano 22 różne punkty do mocowania. Można zamówić także typowe zamki kontenerowe. Indywidulane podejście do klienta powoduje, że dostępne są różna opcje wyposażenia – oznakowanie obrysowe powiększonej szerokości, schowek na najazdy itp.

 

 10. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

 12. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

Komu można polecić przyczepę Pavelli 2R20PMT? Tym produktem powinny zainteresować się firmy budowlane, drogowe, a także przewożące maszyny na zlecenie – jako uzupełnienie do ciężkich autolawet. Zaletami przyczepy są kompaktowe rozmiary, zwrotność, nisko umieszczony środek ciężkości i uniwersalność.

 

 14. 3 x p pomyslowa przyczepa pavelli ballast.pl

 

W wielu przypadkach Pavelli 2R20PMT ma przewagę nad typową naczepą niskopodwoziową z ciągnikiem siodłowym – zwłaszcza w firmach budowlanych i drogowych, gdzie wykonują one transport na potrzeby własne. W takich przypadkach dość powszechnym widokiem jest zestaw naczepowy stojący przez cały czas budowy bezużytecznie, a kosztownie. Natomiast przyczepę Pavelli 2R20PMT może holować inny pojazd budowlany, jak ciężarówka samowyładowcza. To duża oszczędność. Z kolei przewaga nad zwykłymi przyczepami niskopodwoziowymi, polega na opcji obniżonego pokładu i możliwości zwiększenia długości. W skrócie, to rzeczywiście pomysłowa, przyczepa, Pavelli.

 

Dodatkowa galeria

 

 1. 3 x P – Pomysłowa, Przyczepa, Pavelli ballast.pl
 2. 3 x P – Pomysłowa, Przyczepa, Pavelli ballast.pl
 3. 3 x P – Pomysłowa, Przyczepa, Pavelli ballast.pl
 4. 3 x P – Pomysłowa, Przyczepa, Pavelli ballast.pl
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

 

 

Grzegorz Teperek – ballast.pl

Zapisz się na newsletter