Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.nowa naczepa nooteboom teletrailer longrunner ballast.pl

 

 


TELETRAILER LONGRUNNER to najnowsza generacja lekkich, rozciąganych, płaskich naczep marki Nooteboom. Dostępne z 2 lub 3 hydraulicznie sterowanymi osiami oraz z pojedynczą lub podwójnie rozciąganą podłogą, o maksymalnej długości 30 m. LONGRUNNER nadaje się szczególnie do transportu długich ładunków, takich jak konstrukcje stalowe i betonowe, ale także do transportu kontenerów. Naczepa o masie własnej wynoszącej zaledwie 7300 kg będzie pokazana w trakcie najbliższych targów Solutrans w Lyonie.

 

4.nowa naczepa nooteboom teletrailer longrunner ballast.pl


LONGRUNNER jest standardowo wyposażony w hydraulicznie sterowane osie, w tym ręczne sterowane i system ASA. Dzięki dużemu kątowi skrętu wynoszącemu ponad 50 stopni naczepa zapewnia większą wydajność transportu, mniejsze zużycie opon i doskonałą zwrotność. TELETRAILER LONGRUNNER jest dostępny z różnymi rozmiarami opon, w tym 245/70R17.5, 435/50R19.5, 275/70R22.5 i 385/65R22.5. Klient może zdecydować się na wyposażenie w osie SAF lub BPW oraz w hamulce bębnowe lub tarczowe.

 

5.nowa naczepa nooteboom teletrailer longrunner ballast.pl

 


Nooteboom opracował całkowicie nową ścianę przednią, z certyfikatem (TUV NEN-EN 12642 kod XL), która jest wystarczająco mocna, aby zatrzymać co najmniej 50% ładowności - maksymalnie do 25 ton. Dostępnych jest 9 jej wersji o różnych wysokościach, całkowicie zamkniętych lub z otwartą ramą od góry. 

 

7.nowa naczepa nooteboom teletrailer longrunner ballast.pl

 


Naczepy Nooteboom są znane na całym świecie z łatwej i intuicyjnej obsługi.Dotyczy to również LONGRUNNER'a, który jest standardowo wyposażony w elektronicznie kontrolowane zawieszenie pneumatyczne. Sterowanie osią podnoszoną (Wabco) jest dostępne jako opcja. Za pomocą pulpitu można sterować różnymi funkcjami takimi jak podnoszenie/opuszczanie, ustawianie wysokości jazdy, obsługa osi unoszonej i analizować dane takie jak: obciążenia osi czy licznik kilometrów.

 

6.nowa naczepa nooteboom teletrailer longrunner ballast.pl


Do bezpiecznego i wygodnego przechowywania np. klinów pod koła, Nooteboom zapewnia różne rozwiązania, takie jak otwarte skrzynki i zamykane schowki ze stali nierdzewnej. Są one montowane pod powierzchnią ładunkową, w zależności od typu naczepy i wybranej długości platformy. W ramach wymiarów, które wybrał klient, może on sam wybrać miejsce ulokowania skrytek, skrzynki na narzędzia i koła zapasowego. Do przechowywania kłonic LONGRUNNER'a można wyposażyć w zdejmowany ocynkowany schowek na przedniej ścianie. W pozycji pionowej można przechowywać maksymalnie 26 sztuk. Alternatywnie, można go zamontować pod podłogą po lewej i prawej stronie.


LONGRUNNER jest standardowo wyposażony w boczne światła obrysowe LED i można je opcjonalnie zamontować na wysięgnikach. Tylne światła obrysowe działają synchronicznie z kierunkowskazami i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

 

Zalety TELETRAILER LONGRUNNER'a:


• Pojedyncze i podwójne przedłużanie (maks. 30 m)
• Ściana czołowa z certyfikatem TUV
• Elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne za pomocą tablicy przyrządów
• Doskonała zwrotność dzięki hydraulicznemu sterowaniu obrotnicą
• Wszystkie osie są sterowane hydraulicznie plus opcja "ręczna"
• Lekkie podwozie dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali
• Wysokość podłogi przy bardzo niskim obciążeniu od 1.145 mm
• Standardowe osie 10t
• Obciążenie siodła 19t lub 23t
• Wiele typów opon
• Masa własna od 7.300 kg
• Wysoka ładowność do 42,5 t przy 80 km/h

 


Źródło: Nooteboom

Zapisz się na newsletter