Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.goldhofer thp sl przez zakrety i tunele ballast.pl

 

 

Portugalska firma LASO Transportes SA otrzymała kontrakt na transport elementu stalowego o wymiarach (70 x 5,6 x 5,3 m) i masie prawie 300 ton. Realizacja zlecenia z Vale de Cambra do oddalonego o około 60 km portu Leça da Palmeira była możliwa tylko dzięki pojazdom THP/SL firmy Goldhofer.

Odległość między Vale di Cambra a Leça da Palmeira jest pełna wąskich zakrętów, skrzyżowań i rond, ale także mostów i tuneli z limitami masy i wysokości. Aby osiagnąć cel należało zastosować rozwiązanie transportowe o maksymalnej elastyczności, możliwie najniższej masie własnej i minimalnej całkowitej wysokości pokładu ładunkowego.

 

2.goldhofer thp sl przez zakrety i tunele ballast.pl

 

Eksperci LASO zastosowali dwa sześcioosiowe moduły THP/SL. Dzięki dużemu momentowi zginającemu i wielu możliwym wariantom najlepiej nadawały się one do tego transportu.

Inżynierowie przygotowali już wcześniej badania drogowe, aby można było zaplanować optymalną trasę bez przerw i niespodzianek. Usunięto sygnalizację świetlną, wprowadzono eskortę i obstawę policyjną zgodnie z harmonogramem. W rezultaci precyzyjnej organizacji w ciągu dwóch nocy stalowy komponent elektrowni był na czas w porcie.

 

4.goldhofer thp sl przez zakrety i tunele ballast.pl

 

LASO Transportes SA, specjalizuje się w transporcie ładunków specjalnych i ciężkich.Została założona w 2007 roku. Dziś firma to 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników i wszechstronna flota licząca 1800 pojazdów.LASO ma szeroką sieć oddziałów w Portugalii, Hiszpanii, Mozambiku, Maroku, Senegalu i Holandii.Niedawno uruchomiła kolejne oddziały w Niemczech i we Włoszech.

 


Źródło: Goldhofer/ballast.pl

Zapisz się na newsletter