Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1. broshuis quattro blade trailer dla vestas v150 blade ballast.pl

 

 

Rozmiary łopat elektrowni wiatrowych stale rosną, dlatego stale rozwijają się pojazdy do ich transportu. Przykładem jest Broshuis Quattro Blade Trailer dla Vestas V150 Blade. To czterokrotnie rozciągana naczepa o długości 69 metrów, dzięki czemu doskonale nadaje się do transportu łopat o długości do 80 metrów.

 

2. broshuis quattro blade trailer dla vestas v150 blade ballast.pl

 

Bardzo ciekawie rozwiązano kilka detali, takich jak innowacyjny system podnoszący końcówkę „pióra” nad dużymi przeszkodami (do 10 metrów) chroniąc ładunek przed uszkodzeniem. Zawieszenie o skoku 600 mm pozwala na swobodne manewry nad niższą infrastrukturą drogową. Naczepa występuje w wersji 3- i 4-osiowej.

 

4. broshuis quattro blade trailer dla vestas v150 blade ballast.pl

 

Godny pochwały jest 60-cio stopniowy kąt skrętu oraz układ niwelacji wysokości ładunku nad siodłem. Poczwórny „teleskop” może być montowany na dwóch wysokościach – w dolnej znajduje się poniżej pierwszej poprzeczki ramy za „łabędzią szyją”, w górnej jest z nią zlicowany.

 

5. broshuis quattro blade trailer dla vestas v150 blade ballast.pl

 

Obserwując ostatnie wyczyny producentów naczep rodzi się pytanie, czy istnieje górna granica długości skrzydła elektrowni wiatrowej i jak sobie z nią poradzą przewoźnicy? Czas pokaże kto pierwszy przekroczy 100 metrów, bo producenci elektrowni wiatrowych stale podnoszą poprzeczkę.

 

 

Źródło: Broshuis

Zapisz się na newsletter