Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.sarens odbiera pierwszy zuraw liebherr lr 12500 1.0 ballast.pl

 

 

W dniu 1 kwietnia w porcie Rostock firma Sarens odebrała pierwszego, nowego żurawia gąsienicowego Liebherr LR 12500-1.0. Sophie Albrecht, członek zarządu Liebherr International AG, przekazała symboliczny klucz Marcowi Sarensowi, dyrektorowi i członkowi zarządu Sarens. Działająca na całym świecie belgijska firma będzie wykorzystywać nowy żuraw gąsienicowy Liebherr o udźwigu 2500 ton przede wszystkim w sektorze energii odnawialnej, na przykład do obsługi morskich turbin wiatrowych.

– Dla firmy Sarens duży udźwig nowego żurawia Liebherr LR 12500-1.0 był decydującym kryterium przy zakupie 2500-tonowego modelu. Carl Sarens, dyrektor ds. rozwiązań technicznych, projektów i inżynierii, mówi: „Udźwig LR 12500-1.0 jest ogromny. Operacje w sektorze energii odnawialnej, takie jak tutaj w Rostocku, są szczególnie ważne dla żurawia gąsienicowego. Turbiny wiatrowe w portach stają się coraz większe, a masa poszczególnych elementów stale rośnie. Wstępny montaż nowego żurawia przebiegł bardzo dobrze.”

Podczas symbolicznego przekazania kluczyków do LR 12500-1.0, Sophie Albrecht, odpowiedzialna między innymi za dział żurawi samojezdnych i gąsienicowych w Grupie Liebherr, wspomniała o ciekawym szczególe: „Dzisiaj przypadałyby 108. mojego dziadka i założyciela firmy, Hansa Liebherra”.

 

2.sarens odbiera pierwszy zuraw liebherr lr 12500 1.0 ballast.pl

 

Sarens nadał nowemu żurawiu gąsienicowe własne imię i zadedykował je wieloletniemu pracownikowi: „Straffen Hendrik”. Flamandzkie słowo „straffen”, oznaczające siłę, dobroć, solidność, charakteryzuje doświadczonego pracownika Hendrika Sandersa. Pracuje dla belgijskiej firmy od ponad 30 lat i jest odpowiedzialny za duże żurawie jako planista projektów.

W porcie Rostock LR 12500-1.0 podniesie 50 monopali o średnicy do dziewięciu metrów, długości do 90 metrów i wadze ponad 1400 ton w tandemie z żurawiem Liebherr LR 1800 -1,0 w czasie około ośmiu tygodni. Łącznie z osprzętem do obsługi ładunków, oba żurawie mają do przeniesienia udźwig brutto do 1750 ton. Monopale, czyli ogromne fundamenty pod morskie turbiny wiatrowe, zostaną następnie załadowane na specjalny statek, który następnie zabierze je do budowanej morskiej farmy wiatrowej Baltic Eagle. Znajduje się około 30 kilometrów na północ od wyspy Rugia.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter