Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 4.iveco i nikola tre produkcja startuje ballast.pl

 

 

Dzisiaj uroczyście uruchomiono zakład produkcyjny Nikola Tre, znajdujący się w zakładach Iveco w Ulm. Produkcja elektrycznego ciągnika siodłowego tego amerykańskiego producenta ruszy pod koniec roku. Pierwsze pojazdy trafią następnie do wybranych klientów w Stanach Zjednoczonych od początku 2022 roku.

Ciężarówka Nikola jest oparta na platformie Iveco S-Way z napędową osią elektryczną, opracowaną wspólnie z FPT Industrial. Oprócz seryjnego modelu Tre BEV z napędem akumulatorowym publicznie zaprezentowano dziś prototyp wariantu - napędzanego ogniwami paliwowymi - Nikola Tre FCEV. Planuje się, że trafi on do produkcji w Ulm pod koniec 2023 roku.

 

1.iveco i nikola tre produkcja startuje ballast.pl

 

Zakład, wybudowany wspólnie przez Iveco i Nikolę, ma powierzchnię 50 000 metrów kwadratowych, z czego połowa jest zadaszona. Linia produkcyjna jest w stanie wyprodukować 1000 sztuk rocznie w trybie jednozmianowym i będzie stopniowo zwiększana w nadchodzących latach.

Wersja zasilana bateryjnie (753kWh) osiąga moc 650 koni mechanicznych, ma zasięg 560 kilometrów oraz wymaga 120 minut do pełnego załadowania akumulatorów. Odmiana wodorowa o tej samej mocy ma zasięg 800 kilometrów i potrzebuje tylko 20 minut na tankowanie.

 

2.iveco i nikola tre produkcja startuje ballast.pl

 

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie wersje będą produkowane i czy któraś z nich będzie przeznaczona do transportu ponadnormatywnego.

 

Źródło: Nikola Tre

Zapisz się na newsletter