Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.pekabex inwestuje w zuraw liebherr ballast.pl

 

 

„To pierwszy żuraw samojezdny w naszej firmie. Do tej pory nie mieliśmy tego typu maszyn”, wyjaśnia Grzegorz Dużyński Dyrektor Działu Montaży polskiego specjalisty konstrukcji prefabrykowanych Pekabex. Od początku maja 2021 roku żuraw samojezdny Liebherr LTM 1160 5.2 wzbogaca flotę grupy Pekabex, która jest jednym z wiodących producentów konstrukcji prefabrykowanych i prefabrykatów betonowych w Polsce.
Grzegorz Dużyński podkreśla „Przekonała nas przede wszystkim niezawodność maszyn firmy Liebherr oraz serwis, który jest na najwyższym poziomie. Jakość i doświadczenie firmy Liebherr to wartości, które również przyświecają naszej firmie.”
Żuraw samojezdny Liebherr LTM 1160-5.2 charakteryzuje się dużym udźwigiem, wysoką wydajnością ekonomiczną i wszechstronnością. Dzięki innowacyjnym systemom Liebherr VarioBase® i VarioBallast® żuraw dostosowuje się do danej sytuacji na placu budowy za pomocą podpór i promienia balastu. Te inteligentne systemy zapewniają większą nośność i najwyższy poziom bezpieczeństwa, nawet w ciasnych środowiskach pracy. „Szukaliśmy żurawia o udźwigu 180 ton, który mógłby również dotrzeć do trudno dostępnych placów budowy” – relacjonuje Grzegorz Dużyński. „LTM 1160-5.2 ułatwi nam wiele prac monterskich. Tam, gdzie dostęp do miejsca montażu jest ograniczony, dźwig będzie bardzo pomocny, gdyż prowadzimy prace montażowe modułów o dużym tonażu i gabarytach.”
Grupa Pekabex, działająca na rynku polskim i zagranicznym od 49 lat produkuje obecnie około 230.000 metrów sześciennych elementów strukturalnych oraz stropowych (płyty, płyty filigranowe, ściany) w pięciu fabrykach w Polsce i jednej w Niemczech. „Potrzebujemy niezawodnej maszyny, która sprosta zadaniom w związku z rosnącą liczbą budowanych przez nas mieszkań w Polsce.” – powiedział Grzegorz Dużyński. „Żuraw będzie przemieszczał się między różnymi placami budowy i będzie wykorzystywany zarówno przy budowie jednostek mieszkalnych, jak i przy budowie obiektów przemysłowych.” Grupa Pekabex chce kontynuować inwestycje i intensyfikować swoją obecność na rynku europejskim.
Grupa Pekabex zatrudnia ponad 2000, pracowników, dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji, dostawy, montażu konstrukcji oraz generalnego wykonawstwa obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych,posiada także Dział Deweloperski. Realizuje wszelkiego rodzaju projekty budowlane, w tym budownictwo przemysłowe, budownictwo mieszkaniowe i biurowe, projekty infrastrukturalne oraz szeroką gamę projektów specjalistycznych.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter