Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.niemcy finansuja tiefbetty ballast.pl

 

 

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) wprowadziło program odnowy flot pojazdów ciężarowych. Od teraz promowane są inteligentne technologie, które zmniejszają emisję CO2. Dotyczy to także naczep.

 

Wsparcie ekologicznych technologii podzielone jest na elementy składowe. Stawka wynosi do 5000 euro (lub 60% ceny zakupu) na jedną cechę przyczepy/naczepy. O dofinansowanie można się ubiegać na stronie urzędu do 15 czerwca 2021 r. pod adresem: https://antrag-gbbmvi.bund.de Decyduje data wpłynięcia wniosku. Jednocześnie dotowany pojazd musi zostać zarejestrowany w Niemczech do 31 grudnia 2021 r.

 

Program finansowania obejmuje między innymi następujące cechy i komponenty (w zależności od typu pojazdu):


- Podnoszona oś
- Oś samosterująca
- Opony o klasie efektywności energetycznej C lub wyższej
- System ontroli ciśnienia w oponach
- Naczepy ze sterowaniem wymuszonym
- Lekkie elementy, takie jak aluminiowe felgi, kłonice lub zbiorniki powietrza

 

Pełną listę inteligentnych technologii naczep Federalnego Urzędu Transportu Towarowego (BAG) można znaleźć tutaj. Nowa naczepa „STEPSTAR” firmy Goldhofer również korzysta z nowego programu finansowania, gdyż spełnia jego kryteria.

 

Źródło: Goldhofer

Zapisz się na newsletter