Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

restrukturyzacja tadano w niemczech ballast pl

 

 

Firma Tadano Ltd. ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie strategicznego programu restrukturyzacji swoich dwóch niemieckich spółek zależnych, Tadano Demag GmbH i Tadano Faun GmbH, które są głównymi spółkami Tadano w Europie. Opracowanie planu restrukturyzacji ma zająć trzy miesiące. W wyniku procesu reorganizacji obie firmy będą dalej zwiększać swoje możliwości w zakresie zaspokajania potrzeb klientów w Niemczech, w Europie i na świecie. Pozwoli to zmaksymalizować wartość Tadano Demag i Tadano Faun dla całej Grupy Tadano, stworzyć silniejsze synergie grupy „One Tadano” i wnieść dalszy wkład w osiągnięcie celu Grupy Tadano, jakim jest zostanie światowym liderem w branży żurawi.

W świetle trwających wyzwań gospodarczych, które przyspieszył kryzys Covid-19, Tadano Demag i Tadano Faun zdecydowały  - po ścisłej konsultacji z Tadano Ltd. i profesjonalnymi doradcami - złożyć wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie "tarczy ochronnej" („Schutzschirmverfahren”) zgodnie z § 270b niemieckiej dyrektywy upadłościowej. To niemiecka, sądowa procedura restrukturyzacyjna, która daje przedsiębiorstwom, w trudnej sytuacji, szansę na ustabilizowanie działalności przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad swoją działalnością. W toku tego postępownia firmy opracowują specjalny plan restrukturyzacji, w którym wchodzą w życie pewne przepisy tymczasowe, aby ułatwić im reorganizację. Postępowanie w sprawie Tarczy Ochronnej można zastosować tylko do przedsiębiorstw, które są wypłacalne i dla których prawdopodobna jest skuteczna restrukturyzacja - tak jak ma to miejsce w przypadku Tadano Demag i Tadano Faun.

Obie firmy, od pewnego czasu, borykają się z kurczącymi się rynkami i rosnącą presją konkurencji. Wynikające z tego wyzwania gospodarcze znacznie nasiliły się w ostatnich miesiącach w związku z kryzysem Covid-19 i nie można ich dostatecznie złagodzić, pomimo krótszego dnia pracy, a także innych podjętych proaktywnych środków. Tadano Ltd. uważa reorganizację Tadano Demag i Tadano Faun z wykorzystaniem "tarczy ochronnej" za zasadniczy krok w kierunku lepszego zaspokajania potrzeb klientów i dalszej realizacji strategicznych celów Grupy Tadano.

Po strategicznym przejęciu Demag Mobile Cranes przez Grupę Tadano w 2019 r., inicjatywy integracyjne w ramach europejskich i globalnych operacji Tadano są nadal kontynuowane. Zespoły z różnych lokalizacji na całym świecie pracują nad osiągnięciem synergii, aby zwiększyć globalną konkurencyjność w średnim i długim okresie. Zainicjowane postępowanie w sprawie "tarczy ochronnej" ostatecznie przyspieszy i ułatwi skuteczniejszą integrację.

Produkcja w Tadano Demag i Tadano Faun w Niemczech trwa, a wszystkie istniejące i nowe zamówienia są na bieżąco realizowane. Wszystkie środki podjęte w ramach postępowania w sprawie "tarczy ochronnej" w Tadano Demag i Tadano Faun mają na celu zaoferowanie klientom większej wartości dodanej niż kiedykolwiek wcześniej - zarówno w zakresie wiodących na rynku, innowacyjnych produktów, jak i usług. W tym celu stale optymalizowane są procesy produkcyjne w firmach Tadano Demag i Tadano Faun, aby w przyszłości oferować znacznie bardziej kompletną gamę rozwiązań w zakresie urządzeń dźwigowych. Firma pozostaje w pełni zaangażowana w osiągnięcie celu, jakim jest zdobycie pozycji światowego lidera w branży urządzeń do podnoszenia i uważa, że ​​jej działalność w Niemczech jest ważnym filarem w tym przedsięwzięciu.

 

 

Źródło: Tadano

Zapisz się na newsletter