Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.stellantis efekt fuzji fca i psa ballast.pl

 

 

 

STELLANTIS to nazwa grupy powstałej z długo zapowiadanego połączenia FIAT Chrysler Automobiles i Peugeot Société Anonyme, czyli krócej Grupy Fiata i Grupy Peugeota. Nazwa pochodzi od łacińskiego czasownika „stello”, oznaczającego „rozjaśniać gwiazdami”. Proces tworzenia nowej nazwy rozpoczął się wkrótce po ogłoszeniu Umowy o połączeniu (Combination Agreement), a kierownictwo wyższego szczebla obu spółek, przy wsparciu Publicis Group, było aktywnie zaangażowane w cały proces.

Nazwa STELLANTIS będzie używana wyłącznie na poziomie Grupy, jako marka korporacyjna (Corporate Brand), tak jak nazwa grupy TRATON (MAN, Scania, VW). Kolejnym krokiem w tym procesie będzie prezentacja logo, które wraz z nazwą będą stanowić identyfikację nowej Grupy. Nazwy i logo marek wchodzących w skład Grupy STELLANTIS pozostaną niezmienione.

Przewidywane zakończenie fuzji nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków domknięcia fuzji, w tym uzyskania zgody akcjonariuszy obu spółek na ich Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz spełnienia wymogów antymonopolowych i innych wymogów regulacyjnych.

 

Co to oznacza dla sektora pojazdów dostawczych, z których korzystają piloci transportów ponadnormatywnych? Na tym etapie w zasadzie niewiele. Jednak  perspektywie należy spodziewać się przebudowania i ujednolicenia gamy samochodów oraz "rozwód" z Renault w zakresie modeli. Przykładem był model Trafic/Vivaro/Talento - wspólny dla Opla (teraz w PSA),Renault, Fiat. Obecnie Opel Vivaro jest "dzieckiem" PSA i Toyoty - występuje także pod marką Citroen. W praktyce, za kilka lat będzie to oznaczać tylko kilka, takich samych modeli aut dostawczych oferowanych pod kilkunastoma markami- pisaliśmy o tym tutaj

 

 

 

Źródło: FCA

 

 

 

Zapisz się na newsletter