Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.best practice guide dla transportu energetyki ballast.pl

 

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego od lat jest zrzeszone w ESTA - Europejskim Stowarzyszeniu Transportu Nienormatywnego. W związku z tym ma możliwość i okazję przekazywać swoim członkom bardzo istotne dokumenty oraz aktualności związane z naszą branżą.

Tym razem OSPTN udostępnia najnowszy kodeks praktyk dla branży dźwigowej i transportu ponadgabarytowego dotyczący elektrowni wiatrowych. Best Practice Guide został wydany przez ESTA we współpracy z Enercon, Siemens-Gamesa, GE, Vestas, Senvion oraz VDMA. Celem poradnika najlepszych praktyk jest ustanowienie minimalnych wymagań dotyczących transportu i podnoszenia turbin wiatrowych poprzez zebranie istniejących i odpowiednich wytycznych branżowych. Dokument ten uwzględnia różne aspekty operacji transportu i podnoszenia, takie jak planowanie, inspekcja, konserwacja i kompetencje personelu w celu zminimalizowania związanego z tym ryzyka oraz w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z transportem i podnoszeniem podczas budowy elektrowni wiatrowych.

 

Poradnik można pobrać tutaj.

 

Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi załącznikami:

 

http://www.estaeurope.eu/BPGApp1 

 

http://www.estaeurope.eu/BPGApp2

 

http://www.estaeurope.eu/BPGApp4

 

http://www.estaeurope.eu/media/BPG-Wind/BPG-App4/sample-Route-survey.pdf

 

 

Życzymy miłej lektury!

 

 

Źródło: OSPTN/ESTA

 

 

 

Zapisz się na newsletter