Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.broshuis dla krolow ballast.pl

 

 

 

W trakcie tegorocznych Dni Otwartych firmy Broshuis, w sektorze z naczepami dla wojska, znajdowała się niebieska naczepa. Wyglądająca, jak przypadkowo postawiona w tym miejscu, nie budziła tyle zainteresowania, co inne pojazdy.

 

3.broshuis dla krolow ballast.pl


Ta zwyczajna „niskopodwoziówka”, niczym marka Bentley w angielskiej rodzinie królewskiej, pełni zaszczytną rolę. Naczepa jest własnością niderlandzkiego Ministerstwa Obrony i służy do transportu jachtu należącego do holenderskiej rodziny królewskiej. De Groene Draeck (pol. Zielony Smok), bo takie imię nosi jednostka, na co dzień stacjonuje w porcie w Muiden. Jacht został podarowany w 1956 roku, ówczesnej księżniczce Beatrix – późniejszej królowej - z okazji jej 18 urodzin.

 

4.broshuis dla krolow ballast.pl


Firma Broshuis nie raz podejmowała się prestiżowych zadań. Najnowsze zlecenia dotyczą naczep dla armii Stanów Zjednoczonych (170 pojazdów) i Danii (50 jednostek). Z powodu tak dużych zleceń w 2020 roku nie odbędą się Dni Otwarte Broshuis – zabrakłoby miejsca na firmowym placu.


Źródło: Broshuis/ Grzegorz Teperek – ballast.pl

Zapisz się na newsletter