Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

9.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

 

Firma Broshuis na tegorocznej Baumie pokazała kilka swoich produktów, jednak największym powodem do dumy było wyjątkowe zamówienie. Amerykańskie dowództwo armii i przemysłu zbrojeniowego (TACOM) wybrało markę Broshuis na dostawcę naczep do ciężkiego sprzętu wojskowego w połączeniu z ciężkim transporterem Oshkosh HET.

 

4.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

10.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

Aż 170 sztuk naczep niskopodwoziowych Broshuis PL2 na 8 osiach przygotowano we współpracy z Oshkosh Defense. Oprócz dostawy naczep umowa obejmuje również obsługę i wsparcie techniczne w nadchodzących latach. Całkowita wartość zamówienia wynosi ponad 50 milionów Euro i jest największym zamówieniem w Europie w dziedzinie transportu ciężkiego. Realizacja zlecenia nastąpi w najbliższych latach.

 

11.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

Skąd akurat u Amerykanów taki kierunek zakupów? Okazuje się, że to skutek współpracy armii holenderskiej i US Army w Afganistanie. W tamtejszych, trudnych warunkach naczepy z Holandii lepiej sobie radziły niż produkty „made in USA”. To godziło w dumę Jankesów, ale Oxford English Dictionary podaje, że określenie Jankes może pochodzić od popularnego holenderskiego imienia „Jan-Kees”, więc wybór produktu z Niderlandów nie był niepatriotyczny.

 

13.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

Po rundzie przetargowej – do której zaproszono także kilku konkurentów - zamówiono 3 prototypy, które były intensywnie testowane przez Amerykanów przez 4 miesiące. Równie ciekawe zamówienie złożyła armia duńska – tym razem na 50 pojazdów.

Przy okazji Baumy wyjaśniła się tajemnica zagadkowej, błękitnej naczepy, która w trakcie dni otwartych w styczniu br. - choć z wyglądu cywilna - stała razem z naczepami armii holenderskiej. To pojazd do transportu osobistego jachtu królowej holenderskiej, za który zgodnie z prawem, odpowiedzialna jest Defensie van Nederland, czyli armia.

 

2.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

3.krajobraz po baumie broshuis dla wymagajacych ballast.pl

 

Armie holenderska, duńska, amerykańska i królowa nie mogą się mylić, podobnie jak wiele firm cywilnych korzystających z produktów „made by Broshuis”.

 

 

Grzegorz Teperek - ballast.pl

Zapisz się na newsletter