Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

12.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

 

Produkty TII Group – konglomerat firm Nicolas, Scheuerle i KAMAG – nie są obecnie tak popularne nad Wisłą, jak kiedyś. W latach 70-80-tych razem z polskim ZREMB-em współpracował Nicolas. Efektem tej współpracy była wieloosiowa przyczepa niskopodwoziowa R-444. Grupa TII brała udział w programach kosmicznych NASA. Transporter Solid Rocket Motor (SRM) o ładowności 187 831 kg przenosił segmenty promu kosmicznego na lotnisku Cape Canaveral Air Building Building. Obecnie TII Group przypominał się polskim klientom przybyłym na Baumę. Co mogli zobaczyć?

Najbardziej uniwersalną grupą pojazdów jest rodzina EuroCompact, czyli sektor o ładowności od 30 do 115 ton. Na targach prezentowano wersję U5, w której zoptymalizowano położenie środka ciężkości.

 

6.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

Naczepy EuroCompact dzięki wózkom SmartAxle, doczepianym przed pokładem ładunkowym, stają się „pół-modułami” i są dostępne w wielu wersjach: od 1 + 3, 2 + 4, 3 + 5, 4 + 6 osi. Na przykład, podstawowa kombinacja 2 + 4 może być zmieniana przez połączenie SmartAxle z tylnymi i przednimi jednostkami, aby utworzyć kombinacje 2 + 5, 3 + 4 lub 3 + 5.

Najciekawszym eksponatem był zestaw do transportu łopat elektrowni wiatrowych. Składał się z ciągnika siodłowego 6x4, 2-osiowego wózka „dolly” (z adapterem) oraz 4-osiowego, samosterującego wózka tylnego z uchwytem.

 

9.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

10.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

11.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

Zestaw podejmuje ładunki o długości ponad 80 metrów. Cechą pojazdu są osie BPW z zawieszeniem pneumatycznym, szczególnie łatwe w użytkowaniu. Zestaw TII wymaga minimum środków pomocniczych przy załadunku.

 

1.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

2.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

Wysokość podnoszenia ładunku może wahać się od -200 do +2 000 mm. Kombinacja zestawu jest wyjątkowo zwrotna i bezpieczna. Inteligentne rozmieszczenie 3 pionowych osi obrotu sprzętu pomaga pokonywać przeszkody, takie jak zakręty czy ronda.

 

3.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

4.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

Bardzo dobrą informacją jest fakt, że „na pusto” zespół pojazdów ma długość całkowitą 16,5 m i masę całkowitą poniżej 60 ton. Już rozpoczęła się sprzedaż tego produktu.

 

7.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

8.krajobraz po baumie tii group ballast.pl

 

 

                Na Baumie prezentowano także moduły samojezdne SPMT i SPMT Light (o maksymalnej ładowności do 17 000 ton). SPMT Light, z napędem elektrycznym, to bardzo dobre narzędzie pracy, zwłaszcza w halach produkcyjnych z aktywnymi czujkami dymu. Docenia je firmy instalujące wyposażenie w pracujących fabrykach.

 

 

           Grzegorz Teperek – ballast.pl

Zapisz się na newsletter