Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

4.volkswagen grand california kamper marzenie ballast.pl

 

Zakłady Volkswagen Poznań we Wrześni rozpoczęły seryjną produkcję samochodu z kempingowego VW Grand California. To kamper z prawdziwego zdarzenia, z wielofunkcyjnym wnętrzem, dostępny dla klientów w dwóch wariantach: Grand California 600 z superwysokim, panoramicznym dachem i dodatkowym łóżkiem oraz Grand California 680 z wysokim dachem. Na potrzeby produkcji tego modelu wydzielono dedykowaną linię montażowa zatrudniającą 160 pracowników. Produkcja obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz końcowy montaż wyposażenia. Pojazd przechodzi testy szczelności w kabinie zraszania oraz pełną kontrolę jakości po skończonej zabudowie.

 

5.volkswagen grand california kamper marzenie ballast.pl

 

„Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Imponuje nie tylko swoją wielkością, ale również funkcjonalnością i technologią produkcji. Blisko 70% produkcji stanowią samochody z zabudową specjalną, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Jesteśmy dumni z tego, że nasza fabryka jest jedynym miejscem na świecie gdzie, produkowany jest model VW Grand California.” – mówił Jens Ocksen, prezes zarządu spółki Volkswagen Poznań. Czas zabudowy z wyposażeniem wymaga około 60 roboczogodzin, a każdy kamper to niemal 1000 części do zabudowy. Grand California wyposażona jest m.in. w kuchenkę gazową, zlewozmywakii lodówkę, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

 

2.volkswagen grand california kamper marzenie ballast.pl

 

Planowana produkcja roczna tego modelu to około 3500 pojazdów. Głównymi rynkami zbytu będą: Niemcy, Szwajcaria i Francja, ale także Austria, Hiszpania, Holandia, Polska, Belgia, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy Portugalia i Szwecja.

Nowa Grand California została doceniony przez czytelników magazynów Auto Bild i Computer Bild w plebiscycie Connected Car Award 2018. Wyróżnienie to przyznawane jest najinteligentniejszym pojazdom. Czytelnicy docenili możliwość sterowania głównymi funkcjami samochodu z centralnego wyświetlacza, który dostarcza m. in. informacji na temat poziomu wody w zbiornikach, ułatwia sterowanie ogrzewaniem, reguluje oświetlenie wnętrza czy zasilaniem.

 

3.volkswagen grand california kamper marzenie ballast.plVolkswagen Grand California powstaje na bazie modelu Crafter, który zyskał już uznanie klientów na całym świecie otrzymując tytuł "International Van of the Year 2017” oraz „Green Van of the Year 2018“ przyznawany najbardziej ekologicznym samochodom użytkowym w swojej klasie.

Na pewno o takim pojeździe marzy wielu pilotów transportów ponadnormatywnych. Zdaniem wielu, inwestycje w tego typu pojazd zamiast w furgon poddany samodzielnej adaptacji, są bardziej korzystne – choć kosztowne na starcie. Tymbardziej czekamy na pierwszego użytkownika Grand Californi w naszej branży.


Źródło: VW/ballast.pl

Zapisz się na newsletter