Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 9.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

 

Firma Manitowoc znacznie rozszerzyła swoją ofertę, którą zaprezentowała w trakcie 32 targów Bauma. Propozycja producenta, z siedzibą w Wisconsin w USA, obejmuje zarówno „hardware” w postaci żurawi oraz „software” w zakresie rozwiązań cyfrowych lub usług.

 

Trzy nowe żurawie Grove

 

Manitowoc wprowadza na rynek nową jednostkę pięcioosiową i dwa modele trzyosiowe. Zaprezentowano aktualizacja istniejącego modelu GMK5250L, z powiększonym o 8,5 m wysięgnikiem.

 

1.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Dzięki całkowitemu wysięgnikowi o długości 78,5 m, GMK5250XL-1 ma największy zasięg w kategorii pięcioosiowych żurawi terenowych. Model posiada zawieszenie Megatrak i system Twin-Lock. Jest on również dostępny z funkcją MAXbase dla zwiększenia wszechstronności w ciasnym miejscu pracy.

 

Opcją w GMK5250XL-1 przekładnię VIAB, która po raz pierwszy pojawiła się w modelu GMK5250L. VIAB umożliwia bezproblemowe ruszanie i hamowanie, zwiększając zwrotność maszyny i komfort operatora. Oprócz wysokiej wydajności żuraw ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w ciasnych lub miejskich obszarach.

 

Zasada trzech

 

W kategorii żurawi trzyosiowych Grove GMK3060L wyznacza nowe standardy. Mocny, siedmioczęściowy wysięgnik MEGAFORM z 48-metrowym zasięgiem i maksymalną wysokością dochodzącą do 65 m podczas pracy z pełnym wysuwem. Układ sterowania żurawiem zawiera konfigurator wysięgnika, który zapewnia szybką i wydajną konfigurację.

 

3.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

W ofercie marki Grove obok GMK3060L znajduje się nowy GMK3050-2, będący kolejnym szczeblem ewolucji modelu Grove GMK3050-1. Oferuje on 40-metrowy wysięgnik główny, szybkie prędkości robocze i konfigurację pojedynczej przeciwwagi dla wygody użytkowania. Jego silnik został również zmodernizowany, aby spełnić najnowsze wymagania Euromot 5 (który obejmuje zarówno przepisy Tier 4 Final, jak i Tier 3 w Stanach Zjednoczonych i na świecie). Pomimo modyfikacji maszyny nadal mieszczą się w 12-tonowym nacisku na oś.

 

8.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Najlepszy z pozostałych

 

W Monachium firma Manitowoc pokazała modele GMK4090 i GMK6300L-1. GMK4090 został wprowadzony pod koniec 2017 roku, a GMK6300L-1 został wprowadzony w pierwszym kwartale ubiegłego roku. GMK4090 podkreśla wiodącą pozycję Grove w projektowaniu „żurawi taxi” - lekkich i elastycznych żurawi, które można zoptymalizować zarówno pod kątem transportu, podnoszenia i potrzeb użytkownika. Grove GMK4090 ma maksymalny udźwig 90 t, główny wysięgnik mierzy 51 metrów, a po zastosowaniu „jib’a” 75 m. GMK4090 może przewozić 18,3 t przeciwwagi lub do 9,1 t, gdy konieczne jest zejście poniżej 12 t na oś.

 

12.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Z kolei Grove GMK6300L-1 jest następcą niezwykle popularnego modelu GMK6300L. Maksymalny udźwig to 300 t, a maksymalna wysokość ramienia to 120 m (80 m + 37 m) . Podczas pracy wyłącznie przy użyciu głównego wysięgnika żuraw podnieść 14-tonowy ładunek na pełną wysokość i manipulować nim w promieniu od 14 m do 28 m, dzięki czemu jest idealny do montażu żurawi wieżowych. Moc maszyny pochodzi z silnika Mercedes Benz (Euromot4 / EPA Tier 4) o mocy 430 kW, który charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa w porównaniu z poprzednikiem.

 

10.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Żurawie terenowe Grove

 

W 2018 r. fabryka Manitowoc w Niella Tanaro Włochy zwiększyła produkcję żurawi terenowych Grove, aby lepiej zaopatrzyć klientów w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w rejonie Azji i Pacyfiku. Na Baumie pokazano dwa żurawie terenowe: 100-tonowy GRT8100 i 51-tonowy GRT655L. Oba żurawie są również budowane w Shady Grove w Pensylwanii w USA, ale firma podjęła strategiczną decyzję o poszerzeniu możliwości produkcyjnych we Włoszech w związku z rozbudowanym programem Voice of the Customer. GRT8100 to największy dźwig terenowy Grove budowany w Europie. Ma udźwig 100 ton i 47-metrowy wysięgnik główny. Żuraw jest wyposażony w system sterowania Manitowoc (CCS) z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, który ułatwia i usprawnia pracę. Inne funkcje obejmują przechylaną kabinę i imponujące wykresy obciążenia. Z pełnym zestawem przedłużeń wysięgnika GRT8100 ma najlepszy w swojej klasie zasięg 77 metrów. Dostępne są zarówno ręcznie i hydrauliczne wysuwane „bocianki” o długości 10- 17 m, a także wytrzymałe 3-metrowe wysięgniki, które można przechylić o 40 stopni.

 

5.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Mniejszy GRT655L ma pięciosegmentowy wysięgnik o długości 43 m, co daje mu przewagę na poziomie 8 m w stosunku do modelu najbardziej konkurencyjnego. Dłuższy wysięgnik zapewnia maksymalny promień roboczy wynoszący 36 m. Kompaktowe pole podstawy (3 na 12,8 m) czyni go idealną propozycją dla firm wynajmujących, w których wszechstronność i elastyczność są kluczowymi czynnikami. Grove oferuje również „standardową” wersję żurawia: GRT655. Jest on zbudowany na tej samej platformie, co GRT655L, ale ma jedną sekcję belki mniej 34,8 m.

 

6.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Rozwój obu żurawi wymagał szeroko zakrojonych testów podzespołów i całych maszyn w Centrum Weryfikacji Produktów Manitowoc w Shady Grove. Dwuletnia gwarancja jest oferowana w standardzie dla GRT8100 i GRT655L.

 

Aplikacje Manitowoc

 

Na arenie cyfrowej firma wydała dwie aplikacje, które pomagają właścicielom dźwigów w miejscu pracy. Pierwszą z nich jest „App Code Diagnostic Manitowoc”, która pomaga użytkownikom diagnozować problemy techniczne. W przeszłości, kiedy żurawie miały problemy techniczne, klienci Manitowoc nie mieli możliwości interpretowania kodów diagnostycznych, które pojawiałyby się na głównym wyświetlaczu kabiny żurawia. Konieczne było wezwanie autoryzowanego serwisanta, a czas oczekiwania mógł wpłynąć na harmonogram realizacji projektu. Teraz, dzięki swobodnie dostępnej aplikacji na smartfony, która natychmiast informuje użytkowników o tym, co oznaczają kody, właściciele żurawi mogą natychmiast podejmować decyzje.

 

13.krajobraz po baumie manitowoc ballast.pl

 

Drugą propozycją jest bezpłatna aplikacja „Wybór długości wysięgnika Manitowoc”, która pomaga operatorom żurawi i ich właścicielom w szybkim i łatwym określeniu ogólnej kombinacji długości wysięgnika do konkretnej pracy. Manitowoc jest pierwszym producentem w branży dźwigowej, który wypuścił tego typu aplikację na smartfony. Aplikacja selektora długości wysięgnika Manitowoc umożliwia użytkownikom wybór określonych kombinacji długości wysięgnika, wysokości budynku, promienia belki i innych parametrów dźwigu za pomocą łatwej przesuwnej skali. Obie aplikacje są dostępne w Apple App Store i Google Play Store (iOS i Android).

 

Jeszcze więcej wsparcia

 

Dla klientów bardzo przywiązanych do swoich maszyn lub takich, którzy planują ich remont cennym rozwiązanie będzie pokazany na Baumie program EnCORE Manitowoc, który zapewnia pełne wsparcie projektu, od konsultacji i remontów, po transport i opiekę posprzedażną. EnCORE obejmuje 12-miesięczną gwarancję na żuraw i jego części, a także zapewnienie odpowiedniej dokumentacji technicznej. Aby zapewnić długowieczność przygotowano ofertę Crane Care obejmującą specjalistyczne produkty pielęgnacyjne, a także program odnawiania komponentów o wysokiej wartości, aby zwiększyć żywotność żurawi i zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

 

 

Grzegorz Teperek – ballast.pl

Zapisz się na newsletter