Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.man truck bus se spolka europejska ballast.pl

 

 

MAN Truck & Bus jest już europejską spółką akcyjną (SE). Razem z dokonaniem wpisu do rejestru handlowego nastąpiło oficjalne przekształcenie dotychczasowej spółki akcyjnej - według prawa niemieckiego -w europejską spółkę SE (Societas Europeae).

Nowa forma prawna jest wyrazem międzynarodowego charakteru firmy i w porównaniu do SA zapewnia większą elastyczność przy obsadzaniu rady pracowniczej i rady nadzorczej. SE daje pracownikom pochodzącym z wszystkich państw europejskich prawo do współdecydowania o przedsiębiorstwie.
MAN Truck & Bus SE jest spółką europejską należącą w 100% do spółki MAN SE, wchodzącej w skład TRATON SE.
„Przekształcenie w spółkę europejską podkreśla międzynarodowy charakter MAN Bus & Truck. Teraz możemy w jednolity sposób prezentować się wspólnie z innymi spółkami należącymi do koncernu. Nowa forma prawna odzwierciedla różnorodność naszego przedsiębiorstwa i naszej działalności” powiedział Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus i członek zarządu TRATON.
„Udział pracowników z całej Europy w procesie współdecydowania jest istotnym krokiem. Jako wiodącemu pracodawcy zależy nam na włączeniu w sprawy przedsiębiorstwa wszystkich osób zatrudnionych – nie-zależnie od tego, gdzie pracują na rzecz MAN. Dokonane przekształcenie stanowi formalne potwierdzenie tego stanu.” - dodał Dr Carsten Intra, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy personalne w MAN Truck & Bus oraz członek zarządu TRATON odpowiedzialny za kadry i IT.
A Saki Stimoniaris, przewodniczący rady pracowniczej w MAN Truck & Bus i TRATON powiedział, że „silna marka potrzebuje silnego systemu współdecydowania. Teraz wspólnie z kolegami z całej Europy rozszerzamy podstawę naszego dotychczasowego systemu współdecydowania. Dzięki temu także w przyszłości będziemy znajdować mądre i wyważone rozwiązania w interesie wszystkich w MAN.”
Przekształcenie spółki akcyjnej MAN Truck & Bus AG w spółkę europejską SE nie skutkuje rozwiązaniem spółki ani utworzeniem nowego podmiotu prawnego. W ten sposób zachowana zostaje zarówno prawna, jak i ekonomiczna tożsamość spółki.

Źródło: MAN Truck & Bus SE

 

 

 

Zapisz się na newsletter